Blue Key Turkey

SUNTA - SUNTALAM

ÜRÜNLER
AÇIKLAMALAR

Sunta
Vasıfsız, ince çaplı odunların ham madde olarak kullanıldığı, birinci sınıf keresteye alternatif olarak üretilen ahşap plaka dır. Odunlar, yongalama makinelerinde küçük parçalara bölünür. Kurutma fırınında belli bir nem oranına indirilir ve eleme işleminden sonra, tutkalla karıştırılır. Alt, orta ve üst olmak üzere, tabakalar halinde serilir. Belirli bir sıcaklık ve basınç altında preslenen malzeme, tutkalın reaksiyona girmesi ile, ‘masif’ bir malzeme haline gelir. Daha sonra zımparalanan levhalar, bekletildikten sonra, tüketime sunulur. Günümüzde ise testten geçirilmiş, suya daha fazla dayanıklı suntalar üretiliyor.

Suntalam kelime olarak da anlaşılacağı gibi sunta üzerine lamine kaplama olarak bilinmektedir. Teknolojik makineler yardımıyla ve bir takım ham maddeler kullanılarak (tutkal vb.) suntaların üzerlerinin kaplanması sağlanır. Kaplanan suntalar lamine işleminden sonra yanmaz ve suya dayanıklı hale gelir.
 

Suntalam
Sunta-lam mobilya sektörünün önemli ürünlerinden biridir. Yüzeyi düz ya da desenli olarak dekoratif  dekor kağıdı ile kaplanarak üretilmektedir. Özel yüzeyler ile üretilebilen sunta-lam ürünler üreticiler kadar tüketicilerin de tercihi olmaktadır. Doğal ahşap hissini yaşatan özel yüzeyleri ile yaşam alanlarını farklılaştırır. Sunta lam dekorları yüzey kalitesi ve çeşitliliği ile iç mekan tasarımında profesyonellerin önde gelen tercihleri arasındadır. Çizilmeye, çarpmaya, sürtünmeye, solmaya dirençli, temizliği kolay, estetik bakımdan kusursuz görünümlü ürünlerdir.

Kullanım Alanları
Sunta lam genellikle rutubet ve nemli yerlerde kullanılmamalıdır. Mobilyanızı koyacağınız yerde rutubet yada nem yoksa Sunta lam malzemesini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yukarıda da dediğimiz gibi sunta lam malzemesi mdf kadar kaliteli bir malzeme haline gelmiştir. Suntalam kullanım alanları ise Gardrop iskeleti, Karyola , Şifoniyer vb ,Yatak odası, Çocuk Odası , Bebek Odası mobilya ürünlerini rahatlıkla yaptırabilir yada alabilirsiniz.